V rámci zeměpisného okénka jsme mezi sebou přivítali Bc. Kateřinu Moore, lektorku anglického jazyka a jógy, která se nedávno vrátila z čtrnáctidenní návštěvy Vietnamu a podělila se s námi o zážitky z cesty.
Se svou rodinou procestovala tuto zemi z jihu na sever včetně přilehlých ostrovů.
Poutavé vyprávění přednášející bylo podpořeno promítáním fotografií a videí na interaktivní tabuli.
A tak jsme se dozvěděli, kde leží nejdelší visutá lanovka, která je zapsána do Guinessovy knihy rekordů. Jízda v kabině lanovky umožní obdivovat nádhernou krajinu mezi ostrovy z ptačí perspektivy. Je možné vidět modré moře poseté stovkami rybářských lodí, korálové útesy, bílé pláže a zelené lesy.
Z oázy klidu se přemístíme do velkých měst jako jsou Ho Či Minovo město nebo Hanoj.
Tyto metropole jsou plné skútrů a přejít cestu na protější stranu je jen pro opravdu otrlé návštěvníky. Kupodivu dopravních nehod je tam velmi málo.
Pouliční prodej ovoce a zeleniny na trhu září všemi barvami. Najdeme zde také obrovské množství darů z moře.
Lidé žijí ve Vietnamu skromně a jsou šťastni. Převážně se živí zemědělstvím, řemesly a rybařením.
V severní části země nás uchvátí scenérie vápencových hor pokryté zelení, které připomínají dračí zuby. Když se mezi skalními výběžky převaluje mlha, místní lidé věří, že se draci přesouvají z místa na místo….
Děkujeme paní Katce za zajímavou besedu a budeme se těšit na příští školní rok, kdy máme přislíbené cestovatelské okénko do jedné země ve Skandinávii.
Ale nepředbíhejme.
Malá otázka k přednášce pro zvídavé žáky. Kolik měří nejdelší visutá lanovka světa nad mořem na ostrově Phu Quoc?