Přijďte se inspirovat, jaké jsou nové možnosti pomoci pro dítě a ty, kteří se o něj starají. Společně si řekneme, co potřebuje rodič, který pečuje o dítě se zdravotním postižením. Kdo by vám mohl pomoci?
Takto uvedla svou besedu Mgr. Jana Macečková, poradce rané péče/speciální pedagog, lektor, Poradna rané péče Lydie, Slezská diakonie, Třanovského 1758/10 , Český Těšín.
Akce se uskutečnila 20. 4. 2018 v naší škole. Od 800 do 930 hodin byla určena rodičům našich žáků. Zúčastnilo se jí 14 rodičů. Odpoledne si přednášku vyslechli pedagogové školy.
Dozvěděli jsme se základní informace o Spolku Rovnováha, ve kterém paní Mgr. Macečková působí, a který tyto multidisciplinární týmy vytváří.
Co je to tedy Multidisciplinární tým (MDT)?
Porada odborníků vedená facilitátorem. Odborníky spojuje stejný klient / pacient nebo rodina. V čase 90 minut se tým po prezentaci případu z pohledu různých odborností snaží najít nový pohled nebo přístup k léčbě.
Tým odborníků může být z různých institucí, organizací, ambulancí, škol nebo sociálních služeb. Přizváni jsou všichni odborníci: sociální pracovníci, psycholog, psychiatr, neurolog, praktický lékař, pediatr, logoped, pedagogové a speciální pedagogové.
Tým je veden nezaujatým facilitátorem, který se stará jen o konstruktivní a vyváženou komunikaci týmu směřující k cíli.
Záměrem je jakýkoliv posun ve vedení nebo léčbě, zesílení spolupráce klienta a propojení odborníků.
Beseda se podle ohlasů líbila a někteří z rodičů projevili zájem dozvědět se o účasti v multidisciplinárních týmech více.